מה חשוב לדעת על הפרעות קשב וריכוז

בעבר ילדים ובוגרים כאחד נאלצו להתמודד עם הקשיים הכרוכים בהפרעות קשב וריכוז ללא אבחון או טיפול מתאים, בימינו הפרעות קשב וריכוז היא אחת ההפרעות הנוירו-התפתחותיות השכיחות ביותר. מי שמתמודד עם הפרעות קשב וריכוז (ADHD) מכיר היטב את הקשיים, ההתנהגויות האימפולסיביות חסרות שליטה, ההיפראקטיביות, וחוסר השקט תמידי, שכל אלה מקשים על התנהלות בחיי היומיום. לכן, זה חשוב ואף הכרחי לקבל אבחון וסיוע מתאים כבר בשלב מוקדם, ובעיקר כשמדובר בילדים.

הפרעות קשב וריכוז ADD בקרב ילדים

למרות שהפרעות ADHD הן מאוד נפוצות בקרב ילדים, חשוב גם להתוודע להפרעה נוספת השייכת לאותה “משפחה” הנקראת ADD. מה ההבדל? ובכן, בעוד שלהפרעת ADHD יש הרבה יותר “נוכחות” התנהגותית המתבטאת בהיפראקטיביות (מה שהופך אותה להרבה יותר קלה לאבחון!), הפרעת ADD היא הפרעת קשב וריכוז שיודעת “להתחבא” טוב יותר. למעשה , ילדים שמתמודדים עם -ADD הם ילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז שאינם חשים כלל עודף מרץ או היפראקטיביות, ואף ניתן לחשוב שהם רק “מעופפים”, בעוד שבפועל הם מאוד מתקשים בחיי היומיום.

מהם התסמינים של הפרעות קשב וריכוז?

ADD מתבטא בקושי במיקוד, בחלומות בהקיץ (ניתוק מהסיטואציה), באובדן חפצים, בהסחת דעת מהירה, בשכחת דברים בקלות (כגון ביצוע מטלות, הסברים, הכנת שיעורי בית, וכדומה), בנטייה להשתעמם במהירות, והכי חשוב, ב”שקט רועם”. בזמן שאתם חושבים שהילד מכין שיעורי בית, מבצע את המטלות שלו, ושהוא אכן הבין את ההסברים וההוראות, הוא למעשה לא עובד כלל מהסיבה שהוא לא מסוגל.

מהם הקשיים שנגרמים בעקבות הפרעת קשב וריכוז?

התסמינים של הפרעות קשב וריכוז מתבטאים במצבי רוח, חוסר סבלנות, התפרצויות זעם, חוסר שליטה בדחפים, בעיות זיכרון, ובעיות ריכוז ומיקוד קשות. אנשים וילדים שחווים תסמינים הפרעות קשב וריכוז מתקשים לייצר אינטראקציה חיוביות וקשרים חברתיים, להתמיד במסגרת, לשתף את רגשותיהם עם הסביבה, ולהגיע להישגים בסביבה לימודית. מעבר לכך, חשוב להבין שהפרעות קשב וריכוז לא רק מקשות על התפקוד וגורמות לבעיות קשות בכל תחומי החיים, אלא גם קיימים מחקרים שמעידים שלאנשים עם הפרעת קשב וריכוז יש סיכוי גבוה יותר לחוות בעיות נפשיות, כגון חרדה, דיכאון, הפרעות התנהגות, ובעיות שינה. אך איך ניתן להתמודד עם זה? בעזרת אבחון מקדים וסיוע מותאם.

קישובית

קישובית

תמצית טבעית לשמירה על ערנות, ריכוז ויעילות בתהליכי למידה, הזיכרון והחדות המחשבתית.

165

אייקונים-מוצר
Start typing to see products you are looking for.

חיפוש מוצרים באתר:

פריחת השלווה מצחי מרפא הרמב"ם
339729272_5936851246411739_6778746451155141039_n
פריחת השלווה
מחובר/ת
למעבר מהיר לשיחת ווטאסאפ >>
דילוג לתוכן