משלוח עד הבית חינם בהזמנה מעל ₪299
עקב המצב ייתכנו עיכובים בזמני אספקת המשלוחים
ייעוץ והזמנות

צמחי מרפא

הרפואה המודרנית של היום מציעה מענה למגוון רחב מאד של בעיות בריאות, ובדרגות ועוצמות שונות. הפיתוחים הטכנולוגיים בעולם הרפואה מספקים פתרונות טיפוליים חדשניים במיוחד, המסייעים בהתמודדות עם מחלות לא קלות וגם עם תסמינים מכל מיני סוגים. למרות היתרונות הרבים של הרפואה בת ימינו, קשה שלא להזכיר את הרפואה המשלימה, שבחלקה מתבססת על הרפואה הסינית העתיקה, הנעזרת במגוון של צמחי מרפא כדי להתגבר על בעיות בריאות וגם על כמה מהמחלות מהנפוצות ביותר בעולם כיום. ישנם מטופלים הבוחרים לשלב בין זו המודרנית לזו הסינית, וישנם כאלה המעוניינים לטפל בעצמם אך ורק באמצעות צמחי מרפא, הידועים בסגולות הבריאות הרבים שלהם, כחלק מטיפול נטורופתי המוצע על ידי מטפלים מוסמכים.

כיצד נתפסים צמחי מרפא ברפואה הסינית?

הרפואה הסינית היא רפואה עתיקה מאד, בת יותר מ-2,500 שנה. ברפואה זו לוקחים חלק צמחי המרפא המוכרים ברפואה זו פרק זמן זהה כמעט.. השימוש בצמחי המרפא ברפואה הסינית הוא חלק בלתי נפרד מהטיפול והוא כולל שפע בלתי רגיל של חומרים המגיעים ישירות מן הטבע. את החומרים הללו מחלקים לכמה קבוצות, כאשר כל קבוצה מציעה מענה לבעיות רפואיות אחרות. למשל, ישנם צמחי מרפא המחזקים את הצ’י (אנרגיה, כוח) שלנו, ישנם כאלה המחזקים את הדם. יש צמחי מרפא שתפקידם לגרום להגעה ולקירור הגוף, אחרים גורמים לשלשול במקרים של עצירות קשה ועוד ועוד.

פורמולת צמחי המרפא הסיניים מתאימה לשורה ארוכה של מצבים ופעמים רבות משלבים בין כמה סוגים של צמחים כדי לספק את המענה הכולל, ותוך התייחסות למצבו של המטופל ולבעיה ממנה הוא סובל. תורה זו מתבססת על מרשמים עתיקים המופיעים בספרי הרפואה הסינית הקלאסיים, שרבים מהמטפלים בשיטת טיפול זו נעזרים בהם עד היום. כל פורמולת צמחי מרפא ניתנת באופן אחד למטופל ובמינונים שונים על מנת להשיג את המענה המתאים ולעזור לסובל מאותה בעיה להתגבר עליה ולהתחזק.

צמחי מרפא ברפואה הסינית מתאימים, כאמור, למגוון של בעיות רפואיות ולכן גם מתאימים לכלל האוכלוסייה. לרוב ייעשה שימוש בצמחי מרפא כאשר סובלים מתשישות מכל מיני סיבות, מחולשה, מבעיות של עיכול והפרעה בחילוף החומרים, במקרים של מתח וחרדה, נשירת שיער מוגברת, בכאבי מחזור, בקושי להיכנס להריון ועוד. כאשר מדובר בילדים, יינתנו צמחי מרפא במקרים הם סובלים מהתקררויות חוזרות ונשנות, מבעיות אוזניים מתמשכות וגם נזלת, מהרטבת לילה ועוד. לאנשים שעוסקים בספורט ומתעמלים, יינתנו צמחי מרפא המסייעים בחיזוק הרצועות והגידים, ולכל האוכלוסייה יתאימו צמחים המיועדים לחיזוק הגוף ולמניעת מחלות.

הרפואה הסינית מהווה חלק חשוב ומשמעותי מאד ממערכת הרפואה הציבורית בסין והיא ניתנת באלפי בתי החולים ברחבי המדינה. ישנן, מלבד סין, מדינות נוספות שאימצו אותה, כמו הונג קונג, סינגפור, יפן וקוריאה, כך שהיא מסייעת למאות מיליוני אנשים בכל העולם. לצד כל זה, ממשיכה סין לחקור ולתעד סיפורי מקרה שונים, המסכמים וממחישים את יעילות צמחי המרפא השונים ואת יתרונותיהם הרבים כמענה טיפולי.

כיצד באים לידי ביטוי צמחי המרפא במערב?

במדינות המערב לוקחים צמחי המרפא חלק גם הם והם כוללים בעיקר צמחים ומינרלים, אותם נמצא במדינות אירופה ואמריקה. גם כאן צמחי המרפא הם חלק ממסורת עתיקת יומית, שהחלה עוד ביוון העתיקה, עם התפתחות המדע. עם התפתחות והתקדמות המחקר, החלו לבחון לעומק את אותם רכיבים פעילים שנמצאים בצמחים וכן את מנגנון הפעולה שלהם ונמצא כי אלה מציעים שלל של יתרונות, שיכולים לסייע במחלות שונות. למשל, החומר הפעיל שבשורש הכורכום יכול לטפל במקרים של דלקתיות, כמו דלקת מעיים כרונית. החומר הפעיל שנמצא בשורש הג’ינסנג יכול לסייע במקרים של מתח כרוני וגם לחלק את בלוטת יותרת הכלה וקורדיספס, שהיא פטריית מרפא, מכילה חומר פעיל שיכול לחזק ולהעצים את תפקודה של מערכת החיסון. ישנם חומרים פעילים שונים, שאינם אמנם מוצעים כצמחי מרפא במדינות המערב, אך הם לוקחים חלק בתרופות מסוימות בשל היתרונות שלהם, כמו באפדרין ואספרין. הטיפול הנטורופתי הוא זה המגיע מהמערב, כזה המבסס את התנהלותו על צמחי המרפא המערביים, שהטיפול בהם נעשה בהתאם לאלה הסיניים. לזהות את מקור הבעיה ולטפל נקודתית בה.

כיצד משתלבים צמחי המרפא כיום כמענה טיפולי?

כיום, בישראל ובמדינות המערב האחרות, מציעים למטופלים פתרונות המהווים שילוב בין שתי גישות מרכזיות: בין הרפואה הסינית הכוללת צמחי מרפא סיניים לבין הנטורופתיה, הכוללת צמחי מרפא שנחשבים כמערביים יותר. הטיפול בצמחי מרפא סיניים יוצע כאשר סובלים מבעיות שונות. כגון: כאבים כרוניים, מיגרנות, בעיות בשינה, מחלות עור, נשירת שיער, דלקות, מחלות אוטאימוניות, מחלקות מפרקים, בעיות פוריות ותופעות שונות הקשורות בגיל המעבר. טיפול זה יהווה תמיכה לטיפול הרפואי ופעמים רבות עשוי גם להחליף את השימוש בתרופות, שלהן נלוות, לא אחת, תופעות לוואי לא נעימות. בנטורופתיה ייעשה אבחון ראשוני כדי לבחון את הגוף כולו ולבדוק כיצד המערכות השונות שבו משפיעות זו על זה. כאשר ייבחן תסמין כלשהו, תיבחן התמונה הרחבה יותר כדי לספק מענה מתאים לסובל מכך, שלא רק יטפל נקודתית באותו התסמין אלא גם ישפיע באופן משמעותי עם בריאות הגוף וכן על בריאות הנפש.

מכאן נובע כי לאבחון יש משמעות וחשיבות רבה מאד כאשר מעוניינים לנצל את יתרונותיהם של צמחי המרפא. תשאול מקיף המתייחס למצבו הרפואי של המטופל הוא חלק בלתי נפרד מהאבחון הראשוני וחשוב מאד לדעת את ההיסטוריה הרפואית כדי לשפר את תוצאותיו של הטיפול ולבחור במענה הטוב ביותר. גם הרגלי התזונה, היקף הפעילות הגופנית, מידת הלחץ ושעות העבודה הם פרמטרים שיש לקחת בחשבון כאשר מבצעים אבחון שכל כל אחד מהם עשוי להשפיע על מצבו של האדם ולכן יכול גם להיות רלוונטי מאד לטיפול עצמו.

פנייה למטפל בצמחי מרפא או שימוש בצמחי מרפא יכולים להתאים כאשר סובלים מבעיות רפואיות מסוגים שונים, המהווים טרדה של ממש והפרעה לחיי השגרה. מכיוון שישנם סוגים רבים מאד של צמחי מרפא, חשוב לוודא כי אותו סוג אכן תואם את הבעיה שממנה סובלים ואכן יכול לשמש כפתרון מתאים. אצלנו, בפריחת השלווה, תמצאו מגוון רחב של תכשירים המתבססים על צמחי מרפא ותמציות צמחים, שכולם ככולם ידועים בסגולות הבריאות הנהדרות שלהם שתורמים הן לגוף והן לנפש. כאלה שיכולים לעזור בבעיות חולי שונות וגם בשגרה כחלק מהתנהלות בריאותית נכונה ושמירה על הגוף שלנו.

למגוון פתרונות לבעיות בריאות: כאן

לשיתוף:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים אחרונים

טחורים - כך שתטפלו בבעיה הבריאותית המביכה שרבים סובלים ממנה, אך לא מתביישים לדבר עליה

טחורים - כך שתטפלו בבעיה הבריאותית המביכה שרבים סובלים ממנה, אך לא מתביישים לדבר עליה

קשה לכם לשבת? הישבן כל הזמן מגרד? מפחדים ללכת לשירותים? סביר להניח שגם לכם יש טחורים ( Hemorrhoids ). לא…
"חיסונית" – לחזק את הגוף לא רק בחורף 

"חיסונית" – לחזק את הגוף לא רק בחורף 

מערכת החיסון היא מערכת מורכבת הזקוקה לוויטמינים ומינרלים על מנת לשמור על פעילות הגוף בצורה תקינה. עם בוא החורף, הגוף…

ניקוי רעלים טבעי לגוף

עם כל כך הרבה דברים שקורים בסביבה שלנו, קשה לשמור על איזון עם מה שאנחנו צורכים. עקב כך אנו מוצאים…

חיפוש מוצרים באתר:

339729272_5936851246411739_6778746451155141039_n.jpg
פריחת השלווה
מחובר/ת
למעבר מהיר לשיחת ווטאסאפ >>
דילוג לתוכן