משלוח עד הבית חינם בהזמנה מעל ₪299
עקב המצב ייתכנו עיכובים בזמני אספקת המשלוחים
ייעוץ והזמנות

סבוריאה

סבוריאה טיפול טבעי

מצבנו הפיזיולוגי, וכך גם הנפשי, בא לידי ביטוי בתצורות שונות בגוף, ויכול גם להופיע כבעיה בריאותית, המופיעה בעוצמות שונות. לא אחת דובר על הקשר בין גוף לנפש ולא אחת גם הוזכר עד כמה שני אלה משפיעים רבות על העור, הידוע גם כאיבר הגדול ביותר בגופנו. אחת מבעיות העור הנפוצה, וכזו שיכולה להופיע בכל גיל, הן אצל נשים והן אצל גברים היא הסבוריאה. הסבוריאה באה לידי ביטוי כקשקשים על עור הפנים וגם על הקרקפת, קשקשים בגוונים צהבהבים לעיתים וגם שומניים.

האם במקרים של סבוריאה טיפול טבעי יכול להיות הפתרון?

בשנים האחרונות הפכו הטיפולים הטבעיים למבוקשים מאד, אף על פי שמדובר בטיפולים המתבססים על רכיבים המוכרים לא מעט שנים. הרצון לזנוח את הרפואה המודרנית, את הרכיבים התעשייתיים המזיקים שבתכשיריה השונים, את תופעות הלוואי הנלוות ללא מעט טיפולים וגם את התפיסה היותר מערבית חדשנית שפעמים רבות מתייחסת לסימפטום ולא לבעיה, גרמו למטופלים רבים לחפש פתרונות טבעיים לבעיות שונות, שעלו וצצו אצלם במרוצת השנים, וכאשר מדובר בבעיות הקשורות אל העור – על אחת כמה וכמה.

 

למוצר לטיפול בסבוריאה בקרקפת לחצו כאן

 

במקרים של סבוריאה טיפול טבעי הוא אחת הדרכים להתמודד עם הבעיה וגם בין שיטות הטיפול הנפוצות כיום. לטיפול הטבעי יתרונות רבים והוא מתבסס על תמציות צמחים ועל צמחי מרפא הידועים ברפואה הסינית מזה אלפי שנים. לכל אלה סגולות בריאות רבות ואפשרות לסייע במקרים של בעיות עור, לרבות סבוריאה וכן כאשר צצות ועולות בעיות אחרות ואף מחלות, התוקפות מערכות שונות בגוף.

אילו סוגים של סבוריאה יש וכיצד היא באה לידי ביטוי?

הסבוריאה מתבטאת אמנם בעיקר באזור הפנים והקרקפת, אך יכולה להופיע גם באזור המפשעות ובבית השחי. לכך נלווים אודם וגרד, מה שהופך אותה, מלבד הפן האסתטי גם לתופעה לא נעימה, המלווה בתחושת חוסר נוחות רבה. מכיוון שקשה עד בלתי אפשרי להסתיר אותה (שכן איננו יכולים להסתיר את הפנים שלנו) הבושה שחשים רבים וחוסר הביטחון הופכים אותה לתופעה לא נעימה וכזו שמחפשים עבורה פתרון מהיר, אך גם איכותי מאד שיעזור, ואחת ולתמיד, להיפטר ממנה. במקרים חמורים מאד, יופיעו פצעונים באותו אזור נגוע ולא רק קילופים קלים, העשויים להזדהם ועל כן מצריכים מענה יעיל ומהיר עוד יותר, שכאן כבר מדובר בפצעים העשויים להזדהם ולמצב שהוא דלקתי או בדרך להפוך לכזה. הסבוריאה יכולה להופיע גם אצל תינוקות, כאשר כאן היא תבוא לידי ביטוי על הקרקפת בתצורת קליפה צהובה ועבה, מאחורי האוזניים ובאזור החיתול בתצורת קשקשים. הדבר נפוץ מאד אצל תינוקות רכים עד גיל שנה, שעורם רגיש מאד באופן כללי לרוב.

למוצר לטיפול בסבוריאה בקרקפת לחצו כאן

 

מהי המשמעות של סבוריאה ונגעים בעור ברפואה הטבעית?

הרפואה הסינית מתייחסת לכל תופעה בגוף באופן נקודתי ומנסה לתת מענה טיפולי לבעיה על מנת להתגבר עליה ועל התסמינים הנלווים לה. היא גם רואה את הגוף כמכלול שלם שיש לטפל בכולו כאשר צצות בעיות הבאות לידי ביטוי במערכותיו השונות או באיברי גוף מסוימים. בעיות הקשורות בעור, ונגעים באופן כללי, נתפסים ברפואה הסינית כדרכו של הגוף לפנות ללא הצלחה רעלים מיותרים. באופן רגיל, הגוף מסלק את הרעלים המצטברים בו באמצעות צואה, שתן, זיעה ועל ידי עבודה של הכליות ושל הכבד. אולם, במצב לא תקין כאשר הוא איננו מצליח לסלק את הרעלים, הדבר יבוא לידי ביטוי בנגעי עור ובעיות עור באופן כללי. על הסבוריאה, על פי הרפואה הטבעית, משפיעים כמה מצבים: חוסר בוויטמינים ובמינרלים וחוסר איזון הורמונלי.

אותם רעלים שהגוף מנסה להיפטר מהם, מה שמוביל לבעיות עור, ובייחוד לסבוריאה יכולים להיות רעלים מכל מיני סוגים, שנגישים לנו מאד ביום יום ולכן החשיפה אליהם, ובייחוד כאשר לא מקפידים על התנהלות לא נכונה, היא כמעט בלתי נמנעת. הסוג הראשון אלה רעלים המגיעים מהתזונה שלנו. בעולם המערבי המודרני מבוססת התזונה של מרביתנו על רכיבים שאינם טבעיים ויותר על מזונות שהם תעשייתיים ומעובדים מאד (כלומר, רחוקים מהטבע וממצבם הטבעי). ברשימת אותם רכיבים ומזונות שעשויים לגרום לתופעות שונות בעור ומכילים רעילים שאינם טובים לגוף אפשר למצוא: סוכרים ופחמימות ריקות באופן כללי כמו פסטה, מאפים וגם לחמים בתצורותיהם השונות. גם ממתיקים מלאכותיים, חומרי צבע וטעם ומונוסדיום גלוטומט הם רעלים בתזונה שאינם טובים לגוף, ומהם הוא מנסה להיפטר בכל פעם כשצורכים אותם, שכן הם אינם נדרשים לו ואין בהם ערכים תזונתיים שצריכים להיספג בו ולשרת אותו. וגם, אותם מוצרי חלב שאנו צורכים לא מעט ביום יום, וכבר מגילאים צעירים מאד ולמעשה עוד בתקופת הינקות, עשירים באנטיביוטיקה ובהורמונים שאף הם מזיקים לנו ועוד ועוד. ולכן, כדי להימנע מרעלים אלה ובהמשך מסבוריאה וממחלות אחרות, כדאי ליישם את עקרונות התזונה הטבעית, הכוללת צריכה של ירקות, פירות, קטניות ודגנים והימנעות מרעלים שמגיעים אלינו ישירות מהמזון המעובד או זה המכיל את אותם רכיבים שאינם טובים לנו.

הסוג השני הם אותם רעלים המגיעים אלינו מהסביבה ויכולים להופיע באוויר הפתוח וגם בפירות והירקות שאנו צורכים, כמו חומרי ריסוס והדברה. ולכן, חשוב מאד לשטוף אותם היטב או לרכוש פירות וירקות אורגניים שלא רוססו. רעלים נוספים שגם להם אנו חשופים הם הרעלים שנוצרים בגוף כתוצאה מסטרס. סטרס הוא גורם בולט למחלות ובעיות בריאות רבות מאד, ומסיבה זו אפשר למצוא אצל לא מעט אנשים הסובלים מסבוריאה, כי ישנן תקופות של התפרצות המחלה, אז הם גם מעידים על לחץ רב בחייהם, וישנן תקופות של נסיגה, שבהן הסבוריאה כלל לא מופיעה.

למוצר לטיפול בסבוריאה בקרקפת לחצו כאן

 

אילו טיפולים מוצעים לסובלים מסבוריאה?

כאשר בוחנים מקרים של סבוריאה טיפול טבעי בהחלט יכול לעלות על הפרק, ובהתאם לרפואת הרמב”ם יש לאפשר לגוף לרפא את עצמו ולעזור לו לעשות זאת באמצעות אימוץ של אורח חיים נכון ובריא, כזה המתבסס על תזונה נכונה, שינה איכותית, פעילות גופנית, נשימה טובה, שתיית נוזלים וגם דאגה לבריאות הנפשית שלנו.

כאשר מדובר בתזונה כאמצעי טיפולי לסובלים מסבוריאה או מבעיות אחרות, כאן יש תחילה לערוך אבחון ראשוני על מנת לבדוק האם אכן ישנו חסר בוויטמינים ובמינרלים, הידוע כמצב המחליש משמעותית את הגוף. גם היחלשות המערכת החיסונית היא דרך לזהות זאת ורמז לכך שיש צורך בשינוי תזונתי משמעותי. במקרים אלה תוצע תזונה שהיא אנטי דלקתית כדי להפחית את רמות הדלקתיות בגוף ואף לחזק אותו כהלכה. כדי לעשות זאת יש תחילה להימנע באופן מוחלט מסוכר לבן וחום, מפחמימות ריקות וממוצרי חלב. במקום זאת כדאי לצרוך פירות וירקות, סילאן, דבש או סוכר קוקוס להמתקה, שתייה קפה ללא חלב וגם הוספת שיבולת שועל לתפריט. לסובלים מסבוריאה מומלץ להקפיד עוד יותר על צריכת חומצות שומן מסוג אומגה 3, אותן אפשר למצוא באגוזים ושקדים, באבוקדו, בטחינה, בשמן פשתן ובדגים מהים הצפוני, כדאי להעשיר כל ארוחה בירקות חיים ובדגמים מלאים כמו כוסמין מלא, כוסמת, שיפון וגם קינואה וכן בקטניות, כמו עדשים, חומוס ומס הידועים ככאלה העשירים בוויטמינים ומינרלים וגם בנוגדי חמצון.

באשר לצמחי המרפא, גם להם תפקיד חשוב וישנם כמה וכמה תכשירים שיכולים לסייע במקרה של סבוריאה טיפול טבעי המתבסס על צמחים משמש כתמיכה לגוף ויכול לעזור בהתמודד עם הבעיה. כאשר הסיבה לסבוריאה היא חוסר איזון הורמונלי, מה שבא לידי ביטוי בהפרשה עודפת של סבום ישירות מבלוטת החלב, אפשר לבחור בצמחי מרפא הידועים ככאלה המסייעים להורדת רמות הטסטוסטרון או בצמחי מרפא המכילים אסטרוגנים צמחיים, שנמצא בצמחים כמו פשתן וגם סויה.

מה קורה אצל תינוקות?

הסבוריאה, כאמור, יכולה להופיע גם אצל תינוקות, אולם אז לא מדובר במחלה כי אם דרכו של הגוף הקטנטן להיפטר מאותם הורמונים שהגיעו מהאם. במרבית המקרים הסבוריאה אצל התינוקות תעבור עד גיל שנה, אז יהיה ריפוי מוחלט ממנה ומצבו של העור ישוב להיות תקין. כאשר מגלים את הסבוריאה, ובייחוד אם התינוקות מקבלים תמ”ל חלבי, כדאי לשקול מעבר לתמ”ל צמחוני. אם הסבוריאה מופיעה אצל התינוקות באזור ההחתלה, אחת מתרופות הסבתא המוצעות במצבים כאלה היא להכין לתינוק אמבטיה עם מים חמימים וסודה לשתייה ולאחר הישיבה בה, לייבש אותו ולמרוח עליו קרם טבעי שומני. במקרים בהם מדובר בתינוקות יונקים הסובלים מסבוריאה, כן יידרש הטיפול דווקא באם. מחקרים שבוצעו בעבר מציגים כי ישנו קשר בין התזונה של האם ומצבה הנפשי, הן במהלך ההיריון והן לאחר הלידה לאטופיק דרמטיטיס. ולכן, שיפור בשני פרמטרים אלה יכול להשפיע לטובה גם על מצבו של התינוק ולהעלים את הסבוריאה עצמה.

מה חשוב לדעת לפני שמתחילים בטיפול הטבעי?

תזונה, כאמור, יכולה גם להשפיע על מידת ותזמון הופעת הסבוריאה ולכן חשוב לזהות אילו מוצרי מזון גורמים לכך ולהימנע מהם ככל שניתן. רוב האנשים, שרגישים למזון, יהיו רגישים למזונות כמו מוצרי חלב, מזונות המכילים גלוטן, שומשום, ביצים, סויה, דגים וגם בוטנים. כדאי מאד להימנע, ובמשך שלושה שבועות, הן ממוצרים המכילים גלוטן והן ממוצרי חלב ולבחון את מידת ההשפעה של הימנעות זו על העור. ברוב המקרים ניתן יהיה לראות, וכבר בימים הראשונים, שיפור משמעותי מאד בעור הפנים. הסיבה לכך היא עודפי ההורמונים והאנטיביוטיקה שמצויים במוצרי החלב שלנו, וכן בגלוטן שנמצא במאפים רבים ובמוצרים שונים שגורם, מלבד לנגעים על העור, גם לליחה, לנפיחות בבטן ולתופעות לא נעימות. במידה ולמרות ההימנעות ממוצרים מסוג זה לא ניכרת הטבה כלשהי, כדאי להמשיך ולבחון אפשרויות טיפול נוספות.

גם הסטרס הוא כאמור סיבה להתפרצות חמורה של סבוריאה, שכן בתקופה כזו נכנסת מערכת העצבים הסימפטטית לפעילות יתר, מה שמוביל להיחלשותן של מערכות אחרות סגוף, כמו מערכת העיכול ומערכת החיסון. וכשמערכת החיסון חלשה, חווים התפרצויות חזקות מאד של סבוריאה ובעיות בריאות אחרות. ולכן, חשוב מאד להוריד את רמות הסטרס ולעשות זאת באמצעות פעילויות שונות הגורמות לשחרור של אוסיטוצין, הידוע כ”הורמון אושר”. למשל, ריקודים, מדיטציה, הליכה בטבע, פעילות גופנית מהנה, חיבוקים, משחקים, צחוק ועוד. במצבים כאלה כדאי, כתמיכה, לצרוך פסיפלורה וולריאן, שיכולים להשיב את האיזון לגוף.

מה כולל פרוטוקול הטיפול הטבעי בסבוריאה?

ראינו כי ישנן דרכים שונות לטפל במקרים של סבוריאה וחשוב, לפני שיוצאים לדרך, לבנות תכנית טיפולית מתאימה כדי להבטיח פתרון נכון ומדויק לסובלים מכך. לצד שינויים בתזונה, יוצעו למטופל שילוב של תוספי תזונה וגם צמחי מרפא, דיקור סיני רב מערכתי וכן טיפול בקליניקה באמצעות שמנים ייחודיים. על מנת למגר את המחלה יש צורך במענה מקיף וכולל מאד המספק לגוף טיפול נרחב כדי לאפשר לו לקבל את האיזון שאיבד. בשלב הראשון של הטיפול יינתן דגש לחיזוקו של הגוף ולשיפור מידת עמידותו, יינתן גם דגש רב מאד לאימוץ אורח חיים רגוע ושלו יותר וכן שימוש בתכשירים חיצוניים טבעיים המסייעים להקלה ולריפוי מהיר. עוד יוצעו למטופל דרכים לשפר את תפקודה של המערכת החיסונית וחיזוקה וזאת כדי להשיג תקופות ארוכות ללא המחלה.

מכיוון שהגוף שלנו הוא רב מערכתי וכל מערכת משפיעה וגם מושפעת מאחרת, במקרים של סבוריאה טיפול טבעי משולב הוא הזדמנות לפתרון יעיל ואיכותי. מטרתו העיקרית של הטיפול היא כמובן להיפטר מאותן תסמינים לא נעימים הנלווים לסבוריאה, אולם בפועל, “על הדרך” הוא נועד גם לטפל ובאופן מעמיק ונקודתי יותר בסיבות לכך ובאופן שבו פועלות מערכות הגוף השונות.

 

לערכת סבוריאה היכנסו לכאן

 

לשיתוף:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים אחרונים

טחורים - כך שתטפלו בבעיה הבריאותית המביכה שרבים סובלים ממנה, אך לא מתביישים לדבר עליה

טחורים - כך שתטפלו בבעיה הבריאותית המביכה שרבים סובלים ממנה, אך לא מתביישים לדבר עליה

קשה לכם לשבת? הישבן כל הזמן מגרד? מפחדים ללכת לשירותים? סביר להניח שגם לכם יש טחורים ( Hemorrhoids ). לא…
"חיסונית" – לחזק את הגוף לא רק בחורף 

"חיסונית" – לחזק את הגוף לא רק בחורף 

מערכת החיסון היא מערכת מורכבת הזקוקה לוויטמינים ומינרלים על מנת לשמור על פעילות הגוף בצורה תקינה. עם בוא החורף, הגוף…

ניקוי רעלים טבעי לגוף

עם כל כך הרבה דברים שקורים בסביבה שלנו, קשה לשמור על איזון עם מה שאנחנו צורכים. עקב כך אנו מוצאים…

חיפוש מוצרים באתר:

339729272_5936851246411739_6778746451155141039_n.jpg
פריחת השלווה
מחובר/ת
למעבר מהיר לשיחת ווטאסאפ >>
דילוג לתוכן