משלוח עד הבית חינם בהזמנה מעל ₪299
עקב המצב ייתכנו עיכובים בזמני אספקת המשלוחים
ייעוץ והזמנות

כאבי ראש

טיפול טבעי בכאבי ראש

כאב ראש, וגם בעוצמה הקלה ביותר, יכול להיות מטרד של ממש. הוא יכול להשפיע רבות על איכות החיים שלנו ועל יכולתנו להתנהל כרגיל ביום יום ולקחת חלק בשגרה שלנו. כמעט כל אחד מאתנו חווה במהלך חייו כאבי ראש בעוצמות שונות, ולמעשה – זוהי תופעה שכיחה ביותר. הסיבות לכך הן רבות וגם שיטות הטיפול המוצעות כיום, המותאמות באופן נקודתי לסיבה ממנה נובע כאב הראש. חלק מכאבי הראש נובעים בשל מתח בשרירים, המשפיע ישירות על הצוואר ועל הראש, חלק ממתחים ומסטרס המלווים אותנו לאורך החיים. יש כאבי ראש, נפוצים בעיקר אצל נשים, מסוג מיגרנה, המתמקדים לרוב בצד אחד של הראש ומלווים ברגישות לאור ובתחושת בחילה ויש כאבי ראש שנובעים בשל התייבשות פעמים רבות. טיפול טבעי בכאבי ראש הוא אחת השיטות להתמודד עם הכאב, ובייחוד מתוך הרצון ליהנות מיתרונותיהם הרבים של אותם רכיבים טבעיים הכלולים בטיפול, המביאים אתם יתרונות בריאותיים רבים.

באילו מקרים טיפול טבעי בכאבי ראש יכול לעזור?

יש לא מעט תרופות ותכשירים שונים המוגדרים כטיפול בכאבי ראש. לצדם אפשר למצוא את אלה הטבעיים, המספקים גם הם מענה במקרים של כאב ראש ויכולים לשמש כחלופה טיפולית או כהשלמה לטיפול המסורתי המוצע. טיפול טבעי בכאבי ראש יכול לסייע במקרים בהם חשוב להקפיד על שימוש ברכיבים טבעיים בלבד, ולהימנע מלצרוך תרופות או תכשירים המכילים כימיקליים מזיקים. טיפול כזה יכול להתאים כאשר סובלים מכאבים קלים וגם קשים יותר ולאחר שבוצעה אבחנה מעמיקה, המסייעת באיתור הסיבה לכאב.

מהן הסיבות לכאבי ראש?

כאבי ראש יכולים להופיע בפתאומיות ולחלוף בדיוק כפי שבאו, ולהיות גם למשך זמן ארוך, שעות ואפילו ימים. הם יכולים להיות בעוצמה קלה, בינונית וגם קשה מאד ואף להיות מלווים בתסמינים נוספים, כפי שקורה במיגרנה, כמו בחילות, רגישות לאור ועוד. יש לא מעט סיבות מדוע מופיעים כאבי הראש וגם גורמים שונים שצצים במהלך השנים. זו יכולה להיות אלרגיה למזון, למשל, תהליך דלקתי ממושך שממנו סובלים וסיבות נוספות שיש לבחון, לרבות עוצמת הכאב, כדי למצוא את הטיפול המתאים. ישנם רבים הסובלים מכאבי ראש על רקע נפשי, כמו חרדה, חששות, מתח נפשי מתמשך וגם לחצים המאפיינים את היום יום שלהם או מופיעים בעוצמות בשל אירוע מסוים שאותו הם חוו. מחשבות שעוברות בראשנו וגם מצבים מסוימים יכולים להשפיע רבות על תחושותינו וגם על מצב בריאותנו ולהוביל לכדי התפתחות כאבי ראש, מגרנות וגם סחרחורות.

מחקרים שבחנו נקודה זו ורצו לזהות את הסיבות לכאבי ראש זיהו כמה גורמים עיקריים: הראשון – שינויים בכלי הדם. לעיתים נוצרת באופן פתאומי היצרות בכלי הדם הקטנים שבקליפת המוח ולאחר מכן התרחבות בהם. הדבר יכול לגרום לכאב ראש באותו אזור, כאב קל או חמור. השני – סטרס. ידוע לכול עד כמה מצבנו הנפשי משפיע על זה הגופני. ואכן, במצבים של סטרס משתחרר, ובאופן מוגבר, אדרנלין לגוף, המוביל לשחרור סרוטונין. כאשר יש עודף בסרוטונין הדבר גורם להתכווצות כלי דם ומוביל לכאב ראש או מגרנה. סטרס ממושך יכול גם לגרום למתח בשרירים ואף להתכווצויות המשפיעות עם זרימתו התקינה של הדם. השלישי – פגיעה בתפקודן של טסיות הדם – כאשר יש הצטברות רבה מאד של טסיות דם באזור כלשהו, עשוי להתפתח התקף מיגרנה. הרביעי – גנטיקה ותורשה – כך לכך השפעות על התפתחות כאבי ראש וגם גורמים סביבתיים, המשפיעים על כך, כמו אכילת יתר או חסר, עייפות, נטילת תרופות ועוד. סיבה חמישית – אלרגיה למזון. מחקרים מצביעים על הקשר שבין מזונות לכאבי ראש ובייחוד מיגרנות. בין בשל עיכול לקוי, אי סבילות למזון מסוים או חסר בחומצות קיבה למשל, יכול להיגרם התקף מיגרנה וכאבי ראש חזקים. סיבה שישית – בעיות הקשורות בעמוד השדרה. יצירה לא נכונה וגם בעיות במבנה עמוד השדרה משפיעות רבות על זרימת הדם למוח ויכולות לגרום לכאבי ראש ולמיגרנות.

איזה סוגים של טיפול טבעי מוצעים במקרים כאלה?

כדי להתמודד עם כאבי הראש וגם להפחית את עוצמתם, חשוב להבין תחילה מהם הגורמים לאותם כאבים. כאשר מזהים כי הסיבה לכך קשורה במצבים רגשיים למשל, או אולי שימוש בחומרים מסוימים המובילים להתפתחות מיגרנה או כאב ראש, הטיפול הוא פשוט. כל שעלינו לעשות הוא להימנע ממצבים אלה ולסגל לעצמנו אורח חיים בריא יותר. במקביל, יידרש גם טיפול טבעי בכאבי ראש כאלה, המהווה השלמה לאותה הימנעות ויצירת מצב מאוזן ונכון יותר. טיפול טבעי כזה יתחיל בחיזוק מערכת העיכול על מנת לשפר את תפקודה ולייעל את תהליך פינוי הרעלים המזיקים ממנה. דבר זה יהיה רלוונטי כאשר קיימת תגובה אלרגית למזון מסוים או לחומרים כלשהם, המעוררים התפתחות של כאבי ראש. ניתן לעשות זאת על ידי אימוץ תזונה מצומצמת מאד וקפדנית, כדוגמת ניקוי כבד או ניקוי אביב. בשלב הבא ניתן יהיה לשלב תרפיות שונות המסייעות בהרגעת מתחים, כמו יוגה, רייקי, מדיטציה, דמיון מודרך ועוד. גם שילוב של פעילות גופנית מתונה יחד עם זמנים קבועים של מנוחה יכול לעזור לא מעט.

כיצד תזונה יכולה להועיל?

במסגרת החיפוש אחר טיפול טבעי בכאבי ראש, קשה שלא להזמין את התזונה. התזונה משפיע רבות על התפתחות כאבי הראש, ואם מקפידים על הרגלי תזונה נכונים אפשר למנוע את התפרצות המיגרנה. כדאי לאכול, למשל, מזונות עשירים בוויטמינים, מינרלים וסיבים תזונתיים, כדאי להקפיד על ארוחות קטנות הפזורות לאורך כל שעות היום, מומלץ לשלב בארוחה גם דגנים מלאים, זמנים, שקדים, קטניות ועוד וגם לשתות מים וחליטות תה צמחי מרפא.

כיצד תורמים, במקרה זה, צמחי המרפא ושמנים אתרים?

צמחי מרפא, כמו גם שמנים אתרים, ידועים בסגולות הבריאות הרבות שלהם והם נחשבים חלק מטיפול טבעי בכאבי ראש. צמחי מרפא שיכולים לסייע במקרים כאלה הם צמח בן חרצית, המעכב את הפרשת הסרוטונין ואת ההיסטמינים הגורמים לאותו כאב ופועל מצוין במניעת התקפים של כאבי ראש ומצבים אקוטיים של כאב. גם הג’ינג’ר, השום, הבצל והאלפלפלה ידועים כנוגדי דלקת ובמקביל גם שומרים על גמישותם של כלי הדם. תוספי תזונה יכולים גם הם לסייע בכך, כמו סידן, מגנזיום וכן חומצות שומן למיניהן כמו אומגה 3. ויטמינים מקבוצת B יעילים גם הם ומומלצים מאד, ובייחוד ויטמין B2.

באשר לשמנים אתרים, מי שמחפש טיפול טבעי בכאבי ראש, שמנים מסוג כזה בהחלט יכולים לעזור. שמן לבנדר, למשל, עוזר להתמודד עם כאבי ראש, הוא מרגיע מאד וגם נוגד דלקות, שמן מליסה עוזר בחיזוק מערכת העיכול ובאופן כללי ידוע כמרגיע מאד ושמן אגוז מוסקט הינו משכך כאבים ואף עוזר להרגיע במצבי מתח ולחץ נפשי. שמן ציפורן הוא משכך כאבים, שמן קמומיל מרגיע מאד וגם מחזק את מערכת העצבים ושמן מנטה מרגיע, מקרר וגם מסייע לתפקוד תקין של מערכת העיכול.

אם אתם סובלים מכאבי ראש ומהתקפי מגרנות, נשמח לספק לכם מענה טבעי שיעזור לכם להתמודד עם הכאב. אצלנו, בפריחת השלווה, תמצאו טיפול טבעי בכאבי ראש המבוסס כולו על רכיבים טבעיים שונים, הידועים בסגולות הבריאות הרבות שלהם וביתרונותיהם הטיפוליים השונים.
פרטים על השמן הטיפולי שעזר למאות אנשים כאן

 

 

לשיתוף:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים אחרונים

טחורים - כך שתטפלו בבעיה הבריאותית המביכה שרבים סובלים ממנה, אך לא מתביישים לדבר עליה

טחורים - כך שתטפלו בבעיה הבריאותית המביכה שרבים סובלים ממנה, אך לא מתביישים לדבר עליה

קשה לכם לשבת? הישבן כל הזמן מגרד? מפחדים ללכת לשירותים? סביר להניח שגם לכם יש טחורים ( Hemorrhoids ). לא…
"חיסונית" – לחזק את הגוף לא רק בחורף 

"חיסונית" – לחזק את הגוף לא רק בחורף 

מערכת החיסון היא מערכת מורכבת הזקוקה לוויטמינים ומינרלים על מנת לשמור על פעילות הגוף בצורה תקינה. עם בוא החורף, הגוף…

ניקוי רעלים טבעי לגוף

עם כל כך הרבה דברים שקורים בסביבה שלנו, קשה לשמור על איזון עם מה שאנחנו צורכים. עקב כך אנו מוצאים…

חיפוש מוצרים באתר:

339729272_5936851246411739_6778746451155141039_n.jpg
פריחת השלווה
מחובר/ת
למעבר מהיר לשיחת ווטאסאפ >>
דילוג לתוכן