משלוח עד הבית חינם בהזמנה מעל ₪299
עקב המצב ייתכנו עיכובים בזמני אספקת המשלוחים
ייעוץ והזמנות

טיפול ביבלות ויראליות – מידע כללי והמלצות

במאמר זה נציג שיטות טיפול ביבלות ויראליות, טיפול טבעי ביבלות ויראליות ומידע חשוב שכדאי להכיר על התופעה.
יבלות ויראליות יכולות להופיע בפנים, בכפות הרגליים וגם בידיים. טיפול טבעי ביבלות ויראליות במקרים אלה, לרוב לא משפיע על מצבו הבריאותי הכללי והגופני של הסובל מהן. אך עם זאת, מכיוון שהן נראות לעין ישנם רבים, ובייחוד כאשר מדובר במבוגרים, המחפשים דרכים להיפטר מהן. כמו בכל תחום, גם כאן כדאי מאד לבחון את אפשרויות הטיפול השונות ולוודא כי כל אופציה אכן יעילה ותאפשר לכם להשיג את התוצאה הרצויה. 

מדובר בתופעה שכיחה מאד, שיכולה להופיע בכל הגילאים, וכזו שיכולה להשפיע רבות על התחושה האישית וגם על המראה שלנו. יבלות ויראליות מופיעות הן אצל ילדים והן אצל מבוגרים ולמרות שהן לא נחשבות למסוכנות, רבים מחפשים דרכים להיפטר מהן בשל המראה הלא אסתטי שלהן והעובדה שהן לרוב גם בולטות ומציקות. יבלות אלו מופיעות כתוצאה מזיהום נגיף הפפילומה ופעמים רבות הן יכולות לעבור כלעומת שבאו, וללא טיפול רפואי. 

הן בדרך כלל עוברות במגע בין אנשים ומדבקות מאד, ולכן, ילדים רבים סובלים מהן שכן הם נוטים לגעת לא מעט בפנים. כאמור, יבלות ויראליות הן מטרד חיצוני בלבד והפרעה אסתטית. יחד עם זאת, כאשר הן מופיעות, למשל, ברגליים הן עשויות לגרום לכאב בהליכה וגם בדריכה. גם כאשר הן צצות מתחת לציפורני הידיים הן עשויות להכאיב ולהציק, מה שמצריך חיפוש אחר טיפול ביבלות ויראליות. 

 

מתי נדרש טיפול ביבלות ויראליות ?

כאמור, טיפול טבעי ביבלות ויראליות יידרש בכמה מצבים: כאשר היבלת מפריעה להתנהלות ביום ביום (למשל, כשהיא על כף הרגל) או במקום חשוף הגורם לגרד או למראה אסתטי, ממנו פחות מרוצה הסובל ממנה. במקרים בהם מופיעות יבלות ויראליות אצל הסובלים מהפרעות קשות מאד במערכת החיסון, ייתכן ויידרש טיפול על מנת למנוע את התפשטותן המהירה של היבלות בכל הגוף. כחמישים אחוזים מהיבלות המופיעות בקרב ילדים ומבוגרים חולפות מעצמן בתוך תקופה של שישה חודשים, כתשעים אחוז מהן נעלמות בתוך כשנתיים ויש אחוז נמוך שנשאר. 

 

מה חשוב לדעת על יבלות ויראליות?

כאשר בוחנים אפשרות של קבלת טיפול טבעי ביבלות ויראליות, חשוב להבין את הנושא. ישנם סוגים שונים של יבלות ויראליות וסוג היבלת נקבע בהתאם למיקום שבו היא מופיעה. יבלות ויראליות שמופיעות באצבעות הידיים תהיינה לרוב מחוספסות וכרוביתיות במראה שלהן, ואילו כאשר הן מופיעות בכפות הרגליים הן תהיינה שטוחות ועמוקות בדרך כלל. לעומת זאת, כאשר הן מופיעות בפנים הן תהיינה בצבע צהוב פעמים רבות, שטוחות וגם מבריקות. 

 

איזה סוגים של טיפול מוצע כיום לסובלים מיבלות ויראליות?

סוג ואופי הטיפול ביבלות נקבע בהתאם לכמה פרמטרים, לרבות מיקומה של היבלת, הגודל שלה, הסימפטומים הנלווים לכך וגם מצבו של הסובל ממנה. במקרים מסוימים לא יידרש טיפול כלל, שכן לרוב היבלות חולפות מעצמן בתוך פרק זמן מסוים (בין 6 חודשים לשנתיים). לכן, כאשר מדובר בילדים, חשוב להקפיד ולהמליץ לילד לא לגרש את היבלת, שכן גירוד כזה עשוי להעביר את הנגיף לאזורים אחרים בעור, לרבות לפתח הנחיריים. 

 

טיפול ביבלות ויראליות באמצעות תרופות

תרופות הן אפשרות טיפולית אחרת וישנם תכשירים שונים כיום, המכילים חומרים מיוחדים אותם אפשר למרוח ישירות על היבלת. החומרים ממיסים את אותו חומר קרני של היבלת וכך מעילים אותה. תכשירים אחרים פשוט פוגעים בנגיף. חשוב לזכור כי אחוזי ההצלחה בטיפולים התרופתיים עומד על כ-70 אחוזים, יחד עם זאת, כדי לראות את התוצאות יש להמתין בסבלנות מעל לשנתיים. במקרים בהם מדובר ביבלות ויראליות שטוחות בפנים, ישנן משחות שגורמות לקילופו העדין והרציף של העור המסייע בהיעלמותן. 

 

טיפול ביבלות ויראליות באמצעות חנקן נוזלי

שיטת טיפול נוספת ביבלות ויראליות היא באמצעות חנקן נוזלי. רופאי עור רבים משתמשים בחנקן הנוזלי לצרכי טיפול ובעזרתו ניתן להקפיא את אותה יבלת. למעשה, מדובר יוצר החנקן הנוזלי כווית קור, הגורמת לניתוקו של הנגיף מאספקת הדם שלה הוא זקוק, מה שמוביל להשמדתו ומכאן לנשירתה של היבלת. הטיפול עצמו לא נעים ומעט כואב ולאחריו עשויות להופיע במקום אדמומיות ושלפוחית, וכן נפיחות קלה. אולם אלו, חולפות בתוך כמה ימים. לאחר שהיבלת נושרת, לא נשאר סימן כלשהו להימצאותה במקום קודם לכן. 

כאשר מדובר ביבלות ויראליות בכפות הרגליים נדרשים בין שניים לשלושה טיפולים כאלה במשך שלושה שבועות עד להעלמת היבלת. מחט חשמלית וגם לייזר הן שתי שיטות טיפול נוספות ביבלות ויראליות המצריכות הרדמה מקומית כדי למנוע את הכאב הנלווה לטיפול. 

לאחר סיום הטיפול נוצר פצע מכוייב למשך תקופה של כשבועיים עד להחלמה מלאה. סיכויי ההצלחה עומדים על כ-80 אחוזים, משמע יש סיכוי של 20 אחוז לחזרתה של היבלת. הטיפול באמצעות הלייזר אפקטיבי מאד עבור אנשים שלא הגיבו לכל טיפול אחר. יחד עם זאת, הוא פחות מומלץ שכן לאחריו עשויה להישאר במקום צלקת טורדנית. 

 

איזה טיפול טבעי מוצע במקרים כאלה?

המעוניינים בטיפול טבעי לחלוטין ימצאו את הטיפול ההומאופתי כמענה מתאים. ישנם כיום מגוון של תכשירים המתבססים על רכיבים טבעיים לחלוטין הידועים ככאלה המסייעים במקרים של יבלות ויראליות, כמו גם מצבים אחרים בעור. אחד מהם הוא תמצית זרעי אשכוליות, הידועה גם כחומר מחטא אנטי ויראלי, המורכב מחומרים פעילים המסייעים במצבים מסוג כזה וכדרך נפלאה להתמודד עם בעיות שונות בעור, לרבות יבלות ויראליות. 

שמן אתרי מסוג תימוס אדום הוא עוד טיפול ביבלות ויראליות על בסיס טבעי לחלוטין, וגם הוא מצוין כדרך להיפטר מהיבלת וידוע כאנטי זיהומי, כחזק ויעיל במיוחד. ישנן גם פורמולות מיוחדות של תמציות צמחים, המוכרות ככאלו המסייעים בהתמודדות עם וירוסים של גידולים, לרבות גידול ויראלי על העור, העשוי להתפתח גם במקומות נוספים. 

תכשירים אלה נועדו למריחה על אותו מקום כמה פעמים ביום עד להשגת התוצאות הרצויות. יש לקרוא את הוראות השימוש על כל תכשיר ותכשיר ולפעול בהתאם. חשוב להקפיד על טיפול נכון, כפי שמצוין על גבי התכשיר, כדי להשיג את התוצאה שבה מעוניינים. 

 

מה חשוב לזכור לפני שמתחילים בטיפול?

כפי שניתן לראות, ישנם סוגים שונים של טיפולים. ישנם טיפולים קונבנציונאליים ויש את אלה הטבעיים. לעיתים משלבים בין כמה סוגים. לפני הבחירה בסוג הטיפול, חשוב מאד להיוועץ עם הרופא המטפל ולבחון יחד את האפשרויות השונות וגם את ההבדלים בין הסוגים. אחד היתרונות בטיפולים הטבעיים הוא העובדה שהם מתבססים על רכיבים צמחיים מכל מיני סוגים הידועים בסגולות המרפא שלהם. טיפולים אלה אינם פולשניים ומוכרים ברפואה המשלימה מזה לא מעט שנים. 

בכל מקרה, כדאי לנסות כמה אפשרויות שונות של טיפול ולבחון את התוצאות. יש לקחת בחשבון שבמקרה של יבלת ויראלית, ובייחוד אם בוחרים בתכשיר טבעי ולא פולשני, התוצאות תופענה בחלוף הזמן ולא באופן מידי. נדרשת כאן סבלנות, אך זו, בסופו של דבר, בהחלט תשתלם. סובלים מיבלות ויראליות ומחפשים טיפול טבעי שיעזור לכם להיפטר מהן? פריחת השלווה היא הכתובת הנכונה. 

אצלנו תמצאו מבחר של תכשירים טבעיים איכותיים שיוכלו לסייע לכם בכך, תכשירים המתבססים על תמציות צמחים מסוגים שונים. כל התכשירים שלנו באתר עומדים בכל התקנים הנדרשים ומוצעים לכם במחירים נוחים ומשתלמים. תוכלו לרכוש כמה סוגים של תכשירים וליהנות מטיפול מקיף, המסייע גם במצבים נוספים. 

לשיתוף:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים אחרונים

טחורים - כך שתטפלו בבעיה הבריאותית המביכה שרבים סובלים ממנה, אך לא מתביישים לדבר עליה

טחורים - כך שתטפלו בבעיה הבריאותית המביכה שרבים סובלים ממנה, אך לא מתביישים לדבר עליה

קשה לכם לשבת? הישבן כל הזמן מגרד? מפחדים ללכת לשירותים? סביר להניח שגם לכם יש טחורים ( Hemorrhoids ). לא…
"חיסונית" – לחזק את הגוף לא רק בחורף 

"חיסונית" – לחזק את הגוף לא רק בחורף 

מערכת החיסון היא מערכת מורכבת הזקוקה לוויטמינים ומינרלים על מנת לשמור על פעילות הגוף בצורה תקינה. עם בוא החורף, הגוף…

ניקוי רעלים טבעי לגוף

עם כל כך הרבה דברים שקורים בסביבה שלנו, קשה לשמור על איזון עם מה שאנחנו צורכים. עקב כך אנו מוצאים…

חיפוש מוצרים באתר:

339729272_5936851246411739_6778746451155141039_n.jpg
פריחת השלווה
מחובר/ת
למעבר מהיר לשיחת ווטאסאפ >>
דילוג לתוכן