מה חשוב לדעת על צפצופים באוזניים

טינטון היא תופעה שכיחה שמתבטאת בצפצוף חד באוזניים לפרקי זמן ארוכים והינה משפיעה על כ-15% עד 20% מהאוכלוסייה. בעוד שהיא אינה תופעה מסכנת חיים, עבור אלו שסובלים ממנה, מדובר בבעיה מתסכלת ומעיקה שפוגעת בריכוז ובעיקר באיכות החיים. החדשות הרעות? לצערנו, עדיין לא נמצאה תרופה רשמית לבעיה.

שקופית קודמת
שקופית הבאה

מהו טינטון אוזניים ומהם הגורמים לתופעה?
טינטון אוזניים זו תופעה שגורמת ללוקים בה לחוש צלצולים או זמזומים באחת או בשתי האוזניים, כאשר “הרעש” שנשמע אינו נגרם מצליל חיצוני, ואחרים בסביבתנו אינם יכולים לשמוע אותו. מדובר בבעיה יחסית שכיחה הנגרמת לרוב בעקבות ירידה בשמיעה (הקשורה לגיל), פגיעה כלשהי באוזן, או בעיה במערכת הדם.

מהם התסמינים של טינטון אוזניים?
התסמינים של טינטון מתבטאים ברעשי פנטום שונים באוזניים כגון זמזום, שריקה, צפצוף, נהמה, פעימות דופק קצביות, וכדומה, כאשר רמת התדירות שלהן ועוצמתן משתנה מאדם לאדם (ואף יש אנשים שסובלים מכך באופן קבוע!). כמו כן, בעוד שמדובר בצליל פנימי שלא נגרם מאלמנטים חיצוניים הנשמעים גם על ידי אחרים, קיימים מקרים שבהם הרופא שלכם יוכל לשמוע אותם במהלך בדיקת האוזן.

מהי ההשפעה של טינטון אוזניים ומדוע חשוב לטפל בבעיה?
לאוזניים שלנו יש תפקיד מכריע ברמת התפקוד שלנו ובאופן שבו אנו מתקשרים עם הסביבה, ומעבר לכך שהן אחראיות על השמיעה, יש להן גם השפעה מסיבית על תחושת האיזון שלנו. כאשר האוזניים סובלות מבעיה כלשהי ואינן מתפקדות כראוי, אנו יכולים לחוות מגוון רחב של תסמינים כגון אובדן שמיעה, האטה בקצב הדיבור, ירידה ברמה הקוגניטיבית, ובעיות בשיווי המשקל. יחד עם זאת, כיוון שטינטון אוזניים לרוב אינה נחשבת לבעיה חמורה אלא יותר כבעיה טורדנית, אנשים רבים הלוקים בכך נוטים לסבול מהפרעות שינה, חרדות, עצבנות, חוסר סבלנות, קושי בריכוז, בעיות בתקשורת, ובעיקר באיכות חיים ירודה. כמו כן, חשוב מאוד לציין שבמקרים מסוימים טינטון אוזניים מהווה תסמין מקדים של סוכרת, פיברומיאלגיה, מחלות אוטואימוניות (כגון זאבת ודלקת מפרקים שגרונית),מחלת הורטיגו, אלרגיות, חוסר בוויטמינים, וחוסר איזון הורמונלי. כך או כך, אם הנכם מרגישים אי תקינות מתמשכת בתפקוד האוזניים, חשוב מאוד לפנות לרופא כדי לאבחן את מקור הבעיה ואת חומרתה.

טינטון

צפצופים באוזניים
טינטון אוזן – שמן טבעי לטיפול בבעיה 2 בקבוקים במחיר אחד

שמן טבעי וייחודי המטפל בצפצופים באוזניים | טינטון באוזן השמן מטפל בבעיה עצמה ולא רק בסימפטומים והתוצאה היא חיים קלילים ושינה בריאה ואיכותית, ללא צפצופים טורדניים.

450

אייקונים-מוצר

עדות של מיטל

Start typing to see products you are looking for.

חיפוש מוצרים באתר:

פריחת השלווה מצחי מרפא הרמב"ם
339729272_5936851246411739_6778746451155141039_n
פריחת השלווה
מחובר/ת
למעבר מהיר לשיחת ווטאסאפ >>
דילוג לתוכן